قیمت نفت پس از حملات غرب به سوریه عقب کشید
۲۷ام فروردین ۱۳۹۷ پست های اقتصاد و مالی

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با باز شدن بازارهای جهانی پس از حملات هوایی غرب به سوریه، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک درصد کاهش یافت، این درحالی‌است که فعالیت‌های حفاری آمریکا نیز بر قیمت‌ها فشار آورد.

آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه ۱۰۵ موشک به این کشور شلیک کردند.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱٫۲۱ دلار کاهش ۷۱٫۳۷ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۱٫۰۴ دلار کاهش ۶۶٫۳۵ دلار معامله شد.

به گفته تاجران، پس از حملات آخر هفته غربی‌ها، بازارها در آسیا با احتیاط و احساس آسودگی که بعید است حملات شدت یابد، آغاز به کار کردند.

بازارهای نفتی همچنین تحت تاثیر فعالیت‌های حفاری نفت در آمریکا تحت فشار قرار گرفت. شرکت‌های انرژی آمریکا ۷ دکل نفتی را در هفته منتهی به ۱۳ آوریل فعال کردند و در مجموع تعداد این دکل‌ها به ۸۱۵ دکل رسید که بالاترین میزان از مارس ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

علی‌رغم این کاهش، نفت برنت هنوز به علت تقاضای سالم و درگیری‌ها و تنش‌های در منطقه غرب آسیا بیش از ۱۶ درصد بالاتر از کمترین قیمتش در سال ۲۰۱۸ است که در ماه فوریه ثبت شد.

هرچند که سوریه، خود تولیدکننده بزرگ نفت نیست اما در سطح غرب آسیا که مهم‌ترین صادرکننده نفت در جهان است، تنش‌ها در این ناحیه می‌تواند بازارهای نفتی را متشنج کند.

بانک ای‌ان زد اعلام کرد: «سرمایه‌گذاران همچنان در مورد تاثیرات یک درگیری گسترده در غرب آسیا نگرانند.»

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی