راه‌اندازی مسیر سفر دریایی انزلی-کاسپین در سال 97
۱۵ام فروردین ۱۳۹۷ پست های اقتصاد و مالی

به گزارش گروه اقتصادی
، هادی حق‌شناس اظهار کرد: موضوع شناورها و ترمینال های مسافری اتفاق جدیدی نبود و در سال‌های قبل هم وجود داشت، اما مسئله  جدید توجه ویژه به ایمنی ترددها در سال جاری بود تا مردم متوجه شوند سازمانی نظارتی همچون سازمان بنادر و دریانوردی وجود دارد که ناظر بر مقوله گردشگری دریایی است و بر شناورهای دریایی و سفرهای دریایی نظارت می کند.

وی با یادآوری این‌که از ۲۵ اسفند ۹۶ تا کنون، بیش از ۲ میلیون سفر دریایی و ۲ میلیون گردشگری دریایی انجام شده است، افزود: با توجه به اینکه سفرها و گردشگری های دریایی به میزان میلیونی انجام شده شاهد افزایش اعتماد در بین مردم در این بخش ها بدون وقوع حادثه‌ای هستیم.

وی با اشاره به این‌که در نوروز ۹۷ جزایر ایران مورد توجه گردشگران واقع شده است، تصریح کرد: جزیره هرمز یکی از نقاطی است که در نوروز  مورد استقبال ویژه گردشگران قرار گرفته است و چندین برابر جمعیتش از آن بازدید کرده اند که چنین اتفاقی می تواند رونق و آبادی جزایر ایران را در آینده به همراه داشته باشد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه کیفیت سفرهای دریایی و گردشگری دریایی از ابتدای سال جاری افزایش یافته است، اظهار کرد: این اتفاق با رعایت استانداردهای مختلف در سفرهای دریایی و گردشگری دریایی، رخ داده چراکه توجه به ایمنی و سلامت مردم در دستور کار قرار گرفته است.

حق شناس افزود: علاوه بر این کنترل شناورهای مسافری یکی از مسائلی است که به آن توجه ویژه شده است تا بیش از ظرفیت مسافری جابه جا نشود و ساعت حرکت ها نیز زمانی باشد که دریا دارای آرامش است، مساله ای که به صورت اکید در خصوص ترددهای مربوط به جزیره قشم در دستور کار قرار داشت.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با اشاره به اینکه مرکز ثقل سفرهای دریایی؛ جنوب ایران (حدفاصل بندر شهیدحقانی و جیره قشم) و مرکز ثقل گردشگری دریایی؛ شمال ایران است، بیان کرد: تمهیدات ویژه ای به منظور توسعه سفر دریایی در بنادر شمالی ایران توسط سازمان بنادر و دریانوردی اتخاذ شده و امسال شاهد راه انداری مسیر سفر دریایی از اسکله بندر انزلی تا بندر کاسپین خواهیم بود.

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی