بازار نرم افزار هند به ارزش ۵.۱ میلیارد دلار می رسد
۲۹ام آذر ۱۳۹۶ پست های اقتصاد و مالی

یو بازار: این سازمان اعلام کرد: بازار نرم افزار هند یکی از سریع ترین بازارهای در حال رشد در منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن می باشد.
به گزارش ایرنا، در گزارش این سازمان آمده است: طرح های دیجیتالی سازی و همچنین مدرن سازی نرم افزارها در دوازده ماه گذشته به رشد بازار نرم افزار هند کمک کرده است و انتظار می رود که روند رو به رشد این بازار در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه داشته باشد.

با توجه به این گزارش، در شش ماه اول سال ۲۰۱۷، نرم افزار ها ۵۷.۳ درصد از درآمد کل بازار نرم افزار هند را به خود اختصاص داده اند. این درحالی است که سهم برنامه نویسی و تولید نرم افزار و همچنین نرم افزار های سیستم های ساختاری نیز به ترتیب ۲۴ و ۱۸.۷ درصد از این درآمد بوده است.

سندیپ کومار شرما مدیر تحقیقاتی سازمان بین المللی داده در همین رابطه گفت: شرکت ها در تمام بخش های صنعتی به سوی دیجیتالی شدن حرکت کرده اند که این امر سبب افزایش درآمد برای بخش نرم افزار مانند مدیریت ارتباط با مشتری شده است. شرکت ها خواهان بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار خود و افزایش مشارکت با مشتری هستند.

این سازمان همچنین اعلام کرد: با توجه به حملات اخیر سایبری به شرکت های هندی و همچنین ضرورت تامین امنیت جهت کاهش ریسک تجارت، بازار نرم افزار های امنیتی هند نیز به سرعت در حال رشد است.

شرما افزود: سرمایه گذاری در نرم افزارهای امنیت از سوی شرکت های هندی با افزایش شدید مواجه شده است. سرمایه گذاری های پایدار در چندین نرم افزار امنیتی مانند امنیت پایدار، هویت و مدیریت دسترسی و امنیت پیام در حال انجام است.

سازمان بین المللی داده ( IDC) یک شرکت ارائه دهنده اطلاعات بازار، خدمات مشاوره و رویدادهای فناوری اطلاعات، ارتباطات راه دور و بازارهای تکنولوژی مصرفی در آمریکا است.

کشور هند با بیش از یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون نفر، در دهه های اخیر مهندسان زیادی در عرصه تکنولوژی به سیلیکون ولی، پایتخت دیجیتال جهان فرستاده است.

هند در راستای سیاست های توسعه اقتصادی اخیر، شرکت های دیجیتال زیادی را به خود جذب کرد، به طوری که حضور و ابتکارات این شرکت ها در اواخر سال ۲۰۱۵، باعث شتاب بیشتر بخش تکنولوژی هند شد.

شرکت گوگل پیش بینی کرده است که تا پایان سال ۲۰۱۸، تعداد کاربران اینترنتی هند از مرز ۵۰۰ میلیون نیز خواهد گذشت.


مطالب پیشنهادی